• اهواز كيانپارس بين خيابان يك و ميهن غربي . مجتمع چمران طبقه ١ واحد ١
  • 061-33378444
  • [email protected]

لیست اخبار

تایلند کشور لبخند
تایلند کشور لبخند

بررسی کشورهای گردشگر پذیر در جهان نشان می دهد که تایلند مسیر درستی را در چند دهه گذشته طی نموده تا به جایگاه کنونی رسیده است .

چه بسا فراز و نشیب های  سیاسی و چالشهای پیش رو در کشورهای شرق اسیا نیز نتوانست از هجوم گردشگران به این کشور بکاهد.

کشوری که تمام نیازهای یک گردشگر را سعی می کند به نحو مطلوب برای گردشگر فراهم نماید.

بررسی های میدانی دفتر مسافرتی تک ستاره در حوزه کشورهای گردشگر پذیر جنوب شرق آسیا نشان می دهد که گردشگر به دنبال استراحت و فراغت بال به سفری می رود که خیالش از بابت ارائه خدماتی که قول آن به مسافر داده شده است ارائه می شود .

درکشور تایلند، رنگ های مختلف نشانگر روزهای هفته هستند. زرد، رنگ روز دوشنبه است و از جایی که پادشاه کنونی دراین روز متولد شده، رنگ زرد رنگ سلتنتی نیز است و پرچم هایی به این رنگ در سراسر کشور ، نشانگر حمایت گسترده تایلندیها از پادشاهی است.

بیشتر مردم در روز دوشنبه لباس زرد بر تن میکنند تا وفاداری و احترام خود را نسبت به پادشاه نشان دهند. برخی از موادی که در آشپزی تایلندی بسیار رایج هستند عبارتند از : سیر ، فلفل قرمز، برگ لیمو، شیر نارگیل، تمر هندی، زنجبیل، فلفل سیاه، ریحان، زردچوبه، زیره سبز، آبلیمو و سس ماهی . غذای اصلی تایلند، برنج به ویژه برنج سفید است که تقریبا در همه وعده های غذایی استفاده می شود. پس از آن، رشته، کاری، و نیز ماهی و میگو در غذاهای این کشور به وفور یافت می شوند که دلیل آن نیز وجود خلیج تایلند و همچنین رودخانه های بسیار دراین کشور است. در تایلند غذا یکباره و با هم سرو می شود. غذای مناسب تایلندی شامل سوپ، خوراک کاری با ادویه یا سالادی ادویه دار، سس همراه با ماهی و سبزیجات می شود. اگر سوپ ادویه دار باشد، غذایی بدون ادویه را جایگزین کاری می کنند.

بیشتر
سواحل بکر بلغارستان
سواحل بکر بلغارستان

تابستان که می شود تورهای سواحل دریا حال و هوای دیگری دارد مردم به دنبال مقاصدی امن و استراحتی توام با اسایش دارند تا تعطیلات و فراغت خود را به بهترین نحوی بگذرانند . تورهای مسافرتی رستاک با تدارک بهترین هتل های ساحلی با استانداری بالا در کنار دریا و مراکز شهری و خرید این امکان را در مقاصد گوناگون سفر از جمله بلغارستان و سواحل گلدن سندز فراهم نموده است تا با خیالی اسوده شما عزیزان در کنار خانواده بتوانید استراحتی مناسب بدست آورید.

غذا در بلغارستان ،از انواع غذاهای شرقی است. ذائقه غذایی جاهای مختلف بلغارستان متفاوت است  و متاثر از کشورهای ترکیه ، یونان و صربستان می باشد،  وجه تمایز غذاهای بلغاری استفاده از سبزیجات، گیاهان دارویی و میوه های مختلف در آن است.

مقایسه سواحل بلغارستان با دیگر نقاط گردشگری شاید بی نتیجه باشد چون قابل مقایسه نیست ،از سواحل انتالیا بسیار لوکس تر می باشد و جزو مقاصد اروپایی لوکس می باشد که فقط ویزای شنگن ندارد.

بیشتر
حذف ویزای صربستان
حذف ویزای صربستان


                                                      

دولت صربستان ویزای توریستی برای اتباع ایران و هند را لغو کرد.از این پس برای سفر به بلگراد از اهواز، پایتخت صربستان احتیاجی به  ویزا نخواهید داشت.دفتر مطبوعاتی دولت صربستان اعلام کرد، از این پس شهروندان ایران و هنداحتیاجی به دریافت ویزا برای سفر به صربستان بلگراد از اهواز ندارند.این تصمیم درجلسه روز سه‌شنبه (31 مرداد) دولت جمهوری صربستان اتخاذ شد.دلیل گرفتن این تصمیم توجه به منافع گردشگری و جلب شهروندان ایران و هند برای سفر توریستی به این کشور اروپایی اعلام شده است.به گفته دولت صربستان، ورود گردشگران ایران و هند و سرمایه‌گذاراناصلی آنها، فضای اقتصادی مطلوبی را برای صربستان ایجاد خواهد کرد و باعث رشد مناسبات دو کشور خواهد شد.براساس آمار در دسترس ، مراودات اقتصادی ایران و صربستان به طور حدودی۲۰ میلیون دلار و در رابطه با  هند و صربستان در حدود ۱۵۰ میلیون دلار است.جمهوری صربستان با جمعیت 10 میلیون نفر در جنوب شرقی اروپا قرار دارد، پایتخت این کشور بلگراد است و از شمال با مجارستان،از شرق با رومانی و بلغارستان، از غرب با مونته‌ نگرو، کرواسی و بوسنی و هرزگوین و از جنوب با آلبانی و مقدونیه همسایه می باشد

.
بیشتر
آلاچاتی کجاست؟
آلاچاتی کجاست؟

اگر از اقامت در خانه های سنگی با قدمت بیش از 100سال ، صرف صبحانه ی لذیذ و سالم روستایی ، پرسه در کوچه ها و گذرگاههای سنگفرش شده باریک و پر از گل، استراحت و نوشیدن قهوه در قهوه خانه هایی از جنس سنگ و چوب و گوش دادن به موسیقی ملایم ترکی و یونانی و یا دیدار از مغازه های قدیمی و خرید صنایع دستی و اجناس عتیقه لذت می برید ، حتماً به آلاچاتی ترکیه سری بزنید .

آلاچاتی

کجا اقامت داشته باشیم ؟ 

آلاچاتی

بسیاری از خانه های سنگی و قدیمی شهر به عنوان مسافرخانه ، هتل و اقامتگاه ، تجهیز و مورد استفاده ی گردشگران قرار می گیرد . چون اکثر هتل های آن شهر از زمره هتل های سنتی و قدیمی و خاص می باشد ، هزینه ی اقامت در آن ها ، نسبت به سایر هتل های هم رده در مناطق دیگر شبه جزیره ی چشمه ، بیشتر است . سرو صبحانه ای متنوع ، لذیذ ، سالم و رنگارنگ از خدمات قریب به اتفاق اکثر مسافرخانه ها ، هتل ها و اقامتگاهها می باشد که زبانزد و مورد علاقه ی بسیاری از گردشگران شهر است . چنانچه اصرار بر اقامت در هتل های مدرن و پرستاره و با کلی امکانات دارید ، دو کیلومتر به شمال و یا جنوب بروید و در یکی از هتل های آنچنانی ساحل ایلیجا و یا اطراف بندر و اسکله ی آلاچاتی ساکن شوید.اما اگر می خواهید هزینه های اقامت خود را تا نصف کاهش دهید ، ده کیلومتر به غرب رفته و یکی از ده ها هتل مرکزی شهر چشمه را انتخاب نمایید . کلیه ی سواحل و مناطق اطراف با خطوط منظم حمل و نقل ، همچون ون و تاکسی قابل دسترسی می باشد.

آلاچاتی مملو از رستوران  ، کافه و غذاخوری های متنوع ، با محیطی گرم و صمیمی و فضایی دل انگیز ، جذاب و دیدنی به جهت به کارگیری چوب و سنگ در طراحی و معماری داخلی و چشم نوازی گل های کاغذی الوان در نمای خارجی آنها ست . صرف غذا و نوشیدنی در فضای باز بسیار متداول بوده و نشستن بر روی میز و صندلی های چوبی و رنگارنگ و چشیدن طعم های مطبوع و متنوع و دیدن گردشگرانی که از کوچه ها و گذرگاههای تنگ و باریک سنگفرش شده ، عبور می نمایند ، یکی از پرطرفدارترین تفریحات و لذت های شهر است . در مکان های فوق ، علاوه بر این که می توانید انواع غذاها و نوشیدنی های بین المللی و ترکیه ای معروف را با طعم های خاص و ظاهری دلپذیر میل نمایید ، امتحان خوردنی های مخصوص آن منطقه که به وسیله ی سبزیجات و چاشنی ها و افزودنی های خاص ، طعم دار گردیده ، بسیار جالب و مورد علاقه ی اکثر گردشگران بومی و غیر بومی آن شهر است . غذاهایی که با بیش از 100 گونه گیاه دارویی و درمانی منطقه طبخ شده و یا خوردنی ها و نوشیدنی هایی که با استفاده از صمغ درختان محلی ، معروف به درختان آدامس ، تهیه گردیده است . نان ها ، مرباهای خانگی ، بستنی ها و حتی نوعی از قهوه ی ترک با این ماده ی خوشبو و آرامش بخش طعم دار می گردد . صبحانه ها ی متنوع و رنگارنگ ، غذاهای لذیذ دریایی، ساندویچ محلی به نام Kumrucu  همچنان پرطرفدارترین غذاهایی هستند که مورد علاقه ی بسیاری از گردشگران است‏‏‏.‏

آلاچاتی

بیشتر
کارت پستال زنده ی کشور اندونزی
کارت پستال زنده ی کشور اندونزی

بالی جزیره‌ای است که از مراکز گردشگری مهم جهان به شمار می‌رود و یکی از استان های کشور پهناور اندونزی است. 

در سالهای اخیر بدلیل رشد فراوان صنعت توریست بسیاری ازاسترالیا و اروپا هم به این جزیره مهاجرت نموده و در بالی کار و زندگی می کنند.بالی جزیره ای افسانه ای با کوه ها و جنگل های زیبا که در کنار سواحل نیلگون، چنان مناظری را خلق کرده است که لقب «بهشت روی زمین» را به این سرزمین داده اند.جزیره بالی بدون شک سرزمینی برای همه سلایق است. از غواصی و موج سواری گرفته تا خرید و لذت بردن از غذاهای لذیذ و حق بازدید از مناطق تاریخی، همه و همه در این جزیره کره زمین، معرفی کند، عنوانی که هر گردشگری را وادار می کند تا به این سرزمین ماورایی سفر کند.

گنجینه ویژه جزیره بالی سنت ها و رسوم این جزیره است. هر فصل از سال که باشد خورشید هر روز حوالی ۶ بامداد در جزیره بالی طلوع می کند. این جزیره کوچک و سرسبز اندونزی یکی از اماکن توریستی بسیار جذاب جهان و قاره آسیا است که در هر زمانی از سال تعداد بسیار زیادی توریست به آن سفر می کنند.

از مکان های دیدنی موجود در بالی ،موزه ی بالی  و معبد مادر را می توان نام برد.موزه ی بالی مجموعه ی باشکوهی از حکاکی های تزیین شده ،ماسک ها و عروسک های خیمه شب بازی ،ظروف سفالی و دیگر دیدنی های جذاب می باشد.در همان منطقه معبدی دیدنی به نام مادر وجود دارد که در ارتفاع 100متری از سطح دریا بنا شده است.این معبد یکی از مقدس ترین معابد هند و بالی می باشد.

از بین ماه های دی تا فروردین، بادهای موسمی غربی باعث باران‌های سیل‌آسا و رطوبت بالا می‌شود؛با این حال، معمولا در روز هوا آفتابی و فقط شب‌ها باران‌های زودگذری می‌بارد. اما توریست‌ها کمتر این تاریخ را برای سفر به بالی انتخاب می‌کنند و بیشتر تابستان‌ها سراغ بالی می‌روند. از تیر تا مهر رطوبت هوا کمترمی‌شود و سرِ شب، هوا خنک است. هر وقتی در سال برای سفر به بالی مناسب استآب‌ و هوای گرمسیری این جزیره با وجود روزهای آفتابی و شب‌های خنک ، بالی را شهر چهارفصل توریست‌ها کرده است.

بالی

بیشتر
موناکو لوکس ترین کشور دنیا
موناکو لوکس ترین کشور دنیا

 

 کشور موناکو دومین کشور کوچک دنیا ست که در جنوب فرانسه واقع شده است.این کشور با نرخ بیکاری 0درصد ،پیشتاز در ریشه کنیبیکاری در جهان است.

این کشور کوچک پرطرفدار مماو از جاذبه های طبیعی و مردمی بسیار گران قیمت می باشد.به همین خاطر یکی از مقاصد لوکس دنیا به شمار می رود. مردم موناکو بیشترین میزان امید به زندگی را با ۹۰ سال سن دارند.موناکو از معدود کشورهایی است که هیچ مالیاتی را از شهروندان خود دریافت نمی‌کند. این قانون از دهه‌ی هفتاد قرن ۱۹ وضع شد. میزان جرائم موناکو بسیار پایین است. شاید دلیل آن هم تعداد پلیس‌های این منطقه باشد. در موناکو به ازای هر ۱۰۰ نفر یک پلیس وجود دارد. شاید باعث تعجب باشید اما موناکو هیچ فرودگاهی ندارد. نزدیک‌ترین فرودگاه به این منطقه در فاصله‌ی ۳۰ دقیقه‌ای و در شهر نیس فرانسه قرار گرفته است.

هم‌اکنون «آلبرت دوم» (Albert II) فرمانروای کشور موناکو است. برای آخرین مورد جالب است بدانید که شیوه‌ی قانون‌گذاری در موناکو بسیار جالب است. هر قانونی که در کشور فرانسه به تایید می‌رسد، بلافاصله نزد شاهزاده موناکو فرستاده می‌شود و در صورت تمایل و موافقت ایشان به عنوان قانون موناکو نیز وضع می‌شود.

بیشتر
رونمایی از توپ جام جهانی روسیه
رونمایی از توپ جام جهانی روسیه
             

دنیا در جام جهانی روسیه  2018شاهد چه توپی در بازی ها خواهد بود؟

شرکت آدیداس در حضور لیونل مسی، بازیکن تیم ملی آرژانتین و باشگاه بارسلونای اسپانیا از توپ تولیدی  شرکت خود برای جام جهانی 2018 روسیه رونمایی کرد.

جام جهانی

این توپ از شش قسمت با اشکال نامنظم تشکیل شده و دارای طراحی بی‌نظیر است.لیونل مسی نیز پس از چند حرکت نمایشی با توپ در جمع خبرنگاران گفت: از این توپ و رنگش خیلی خوشم آمد.

این فرصت را پیدا کردم تا توپ جام جهانی 2018 روسیه را امتحان کنم. توپ خوبی است.جام جهانی 2018روسیه با شرکت 32تیم از جمله ایران در روزهای 24خرداد تا 24تیر ماه سال1397در12ورزشگاه 11شهر برگزارخواهد شد.آدیداس اعلام کرده است که توپ جدید این کمپانی برای استفاده در جام جهانی ۲۰۱۸روسیه تدارک،از وجود یک میکروچیپ بهره می‌برد که با استفاده از آن می‌توان سرعت حرکت توپ در کنار سایر فاکتورها نظیر مسیر حرکت توپ در هوا را دریافت و آن را تحلیل کرد


                                
بیشتر
مسجد حسن الثانی(مراکش)
مسجد حسن الثانی(مراکش)

کارساخت مسجد حسن دوم در سال ۱۹۸۷ آغاز و در سال ۱۹۹۳ به پایان رسید تا ومناسبت شصتمین سال تولد حسن دوم پادشاه مراکش افتتاح شد.

مراکش

در خط ساحلی، کمی بالاتر از بخش شمالی شهر قدیمی (مدینه) در کازابلانکا، مسجد حسن دوم، رو به سوی شهر دارد.این مسجد که ساخت آن در سال 1993به پایان رسید،دومین مسجد بزرگ دنیا است.مناره های این مسجد با 200 متر ارتفاع،لقب،بلندترین مناره های دنیا را به خود گرفته است . تالار عبادت کنندگان یا شبستان مسجد، گنجایش 25000 نفر نمازگزار دارد و با احتساب فضای حیاط می توان 80000 نفر را در این مسجد جای داد.این درحالی است که هر سانتی متر از بنا با جزئیات زیبایی از هنر اسلامی تزئین شده است.محل قرارگیری این مسجد بسیار دراماتیک است،جایی در میان صخره های ساحلی روبروی اقیانوس! غیرمسلمانان می توانند از مسجد در قالب تورهای گردشگری بازدید کنند.این مسجد که به لحاظ وسعت پس از مسجد الحرام و مسجد النبی قرار دارد،در ساحل شهر کازابلانکا و بخشی از آن بر روی آب قرار دارد و با کمکهای مردمی ساخته شده است.

مراکش

این مسجد بلندترین ساختمان در جهان به شمار می رود که ارتفاع مناره‌های آن به ۲۱۰ متر است و با داشتن ۲۰ هزار متر مربع وسعت بزرگ‌ترین مسجد جهان پس از مسجد الحرام و مسجد النبی به شمار می‌رود.

مسجد حسن دوم ظرفیت پذیرش ۲۵ هزار نفر را دارد که از این تعداد مکان نمازخواندن پنج هزار زن جدا شده است و در کنار دریای آتلانتیک قرار دارد و با نورهای لیزری جهت مکه را از مناره‌های خود نشان می‌دهد که نور آن را می‌تواند از فاصله چند مایلی در دریا مشاهده کرد.

طراحی ومعماری این مسجد را میشل پینسیو، معمار فرانسوی برعهده داشته است.دیوارهای مسجد حسن از بتون و مرمر بنا شده است و محوطه داخلی آن دارای ستونهای مرمری و گنبدی با حکاکی چوب است و دیوارهای داخلی آن از گچ بری‌های بسیار زیبا برخورداراست. قسمت مرکزی مسجد داری سقفی است که می‌توان آن را باز و بسته کرد.

مسجد الحسن الثانی در الدار البیضاء، سمبل مغرب نیز به حساب می‌آید. همچنین ۵۶۰۰۰۰ سنگ در آن بکار رفته، ستونهای آن دو هزار و پانصد متر است. مناره اذان آن أندلسی است و ارتفاع ۲۱۰ متر و همانطور که اشاره شد مرتفع‌ترین بنای اسلامی است2500 معمار و 10000 کارگرحرفه‌ای ۶ سال شبانه روز کار کرده‌اند.

بیشتر
زمان سفر به سریالانکا
زمان سفر به سریالانکا

سریلانکا

شاید باران‌های موسمی اثری در کم‌رنگ کردن شوق شما نداشته باشند.با این‌ حال توجه داشته باشید بسته به فصلی که برای سفر در نظر گرفته‌اید، تجربه‌ی متفاوتی از سریلانکا خواهید داشت. برای مثال، اگر دوست دارید از «قله‌ی آدم» (Adam’s Peak) دیدن کنید،باید در ماه‌های زیارتی به سریلانکا بروید.این دوره از ماه دسامبر تا ماه مه (اوایل آذر تا اوایل خرداد) را در بر می‌گیرد. گردشگران در سریلانکا می‌توانند با تورهای گردشگری از اهواز  به اعماق زیبائی های سریلانکا سفر کنند.

سریلانکا

سریلانکا دارای جاذبه های توریستی زیادی می باشد که گردشگران را از سرتاسر جهان به خود جذب میکند از جمله این موارد 1- سواحل زیبا و طبیعت همیشه سبز سریلانکا  2- پارکهای جنگلی و حیات وحش 3- آثار باستانی و تماشای مراسم و فستیوال های خاص و ویژه.

در عین حال سریلانکا زیست گاه فیل آسیایی است و به دلیل تقدس فیل در نزد بودایی ها  در بعضی معابد این حیوانات زیبا را نگه داری می کنند زمانی که فیل ها را برای غذا دادن می برند می توان از نزدیک فیل آسیایی را دید در عین حال می توان با شیشه شیر به بچه فیل ها شیر داد که برای اینکار  باید از قبل در ورودی این محل فیش تهیه کرد.

سریلانکا

بیشتر
خانه های مکعبی
خانه های مکعبی

در روتردام هلند خانه های مکعب توسط معمار معروفی ب نام  پیت بلوم، در سال 1984 طراحی و ساخته شد. خانه ها با زاویه پنجاه و چهار درجه ساخته شده است .تعداد این خانه ها  به سی و هشت مکعب می رسد. هر آپارتمان حدود صد متر مربع می باشد و یک چهارم فضای خانه بدلیل نوع معماری و شکل هندسی آن بلا استفاده می باشد.

مکعبی

این خانه ها براساس مفهوم زندگی به عنوان یک سقف شهری ساخته شده اند.

این طراحی نشان دهنده یک دهکده در داخل یک شهر است که هر یک از این خانه ها نشان دهنده یک درخت، و تمام خانه ها با هم یک جنگل را به تماشا می گذارند.

سه نسخه آزمایشی از این خانه های مکعبی برای اولین بار در سال 1974 بنا شد و سپس در سال 1977، مابقی آن ها تا سال 1984 احداث شد.در طرح اولیه قرار بود پنجاه و پنج عدد از این نوع خانه  ساخته شود اما تعداد آنها به سی و هشت عددتغییر یافت. این خانه یکی از جذابیت های شهر روتردام است و بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی خود جذب کرده است.

 

مکعبی
بیشتر
کی بریم ژنو؟
کی بریم ژنو؟

شهر بین المللی ژنو  دومین شهر پرجمعیت سوییس و از گران قیمت ترین شهرهای اروپا به حساب می آید.نزدیکی ژنو به مرز فرانسه باعث شده است که حال هوای آنجا کم از شهر های فرانسه ندارد.

ژنو

در این شهر جاذبه های زیادی برای لذت بردن وجود دارد. ارتفاع های زیبایی برای کوه پیمایی و دریاچه هایی برای شنا از سری جذابیت های ژنو است. این شهر از گران ترین و لوکس ترین شهرهای سوئیس می باشد.بهترین زمان سفر به شهر ژنو فصل تابستان است.در این فصل باد ملایم همراه با وزش باد نسیمی است.تابستان های این شهر هوای آفتابی دارد در برخی واقع ممکن است  باران ببارد.در این فصل گردشگران زیادی به این شهر می آیندو به همین  دلیل بسیار شلوغ است.این فصل برای استفاده از تورهای کروز در دریاچه ی ژنو بسیار مناسب خواهد بود.

ژنو

از دیدنی های شهر ژنو فواره ی جت دو  است. ارتفاع آن به 145متر می رسد. این بنا جزو یکی از نمادهای شهر ژنو می باشد  بسیارهم معروف است. پمپ آبی پر قدرت در هر ثانیه پانصد لیتر آب را به ارتفاع 145متری می فرستد. اگر مایل باشید این فواره ی زیبا را از نمای چشمگیری تماشا کنید بهتر است به استخرهای پاکی بروید. این مکان برای کسانی که در شهر زندگی می کنند بسیار جذاب خواهد بود و برای لذت بردن از شنا و سونا و نوشیدن قهوه به این مکان می آیند. این دریاچه دقیقا درمکانی  قرار گرفته است که آب آن به درون رود  رن می ریزد.این فواره از تمام قسمت های شهر و حتی از آسمان هم می توان آن را دید.

بیشتر
جشن شکوفه های گیلاس
جشن شکوفه های گیلاس

فصل شکوفه های گیلاس در توکیو بزودی شروع می شود که انتظار می رود در اوایل آوریل به اوج برسد که در مقایسه با سال گذشته، حدود دو یا سه روز زودتر آغاز خواهد شد.

گیلاس

دولت ژاپن پازدهم مارس تا پانزدهم آوریل هر سال را "جشن شکوفه های گیلاس" نامگذاری کرده و مردم ژاپن رسم دارند در این مدت،با همه اعضای خانواده برای تماشای زیبایی مناظر شکوفه های گیلاس به پارک بروند و زیر درختان گیلاس به تفریح بپردازند.

گلاس

بسیاری از گردشگران هر ساله به اینجا می آیند تا مناظر زیبا، شگفت انگیز و رمانتیک شکوفه ها را از نزدیک مشاهده کنند

کاوازو در شبه جزیره ایزو قرار گرفته که تنها ۲ ساعت از توکیو فاصله دارد .قطاری کوچک در این منطقه تعبیه شده که بازدید کنندگان را به درون شکوفه ها و رایحه خوش آن ها می برد.

گیلاس

شکوفه های گیلاس در فرهنگ ژاپن جایگاه ویژه ای دارند و به عنوان یک نماد شناخته می شوند.

یبایی موقت آن ها ما را به یاد کوتاه بودن زندگی می اندازد. آن ها نمادی برای پذیرش تقدیر بوده و به نوعی نشان دهنده استقبال برای مرگ هستند.

جشن های هانامی قرن هاست که در ژاپن برگزار می شده و امروزه در باغ های عمومی و خصوصی و پارک ها در سراسر کشور برگزار می شود. فصل شکوفه های گیلاس نسبتا کوتاه است. اوج شکوفایی آن ها معمولا یک هفته بعد از اولین شکوفه دهی می باشد و یک هفته بعد، شکوفه ها از درختان فرو می ریزند. باد و باران شدید می تواند این فصل را حتی کوتاه تر کند.

گیلاس

بیشتر
جشنواره ی لاله در ترکیه
جشنواره ی لاله در ترکیه

شهر استانبول  در ترکیه، جاذبه های شناخته شده زیادی  دارد. اما این شهر با برگزاری برخی جشنواره ها رنگ و بوی دیگری به صنعت گردشگری ترکیه می بخشد.جشنواره گل لاله در استانبول یکی از جشنوار هایی است، که از سال ۲۰۰۶ تاکنون در حال برگزاری است،امسال هم مانند سال های پیش برای دوازدهمین سال متمادی برگزار خواهد شد.جالب است بدانید که گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از گل های لاله به استانبول سفر می کنند. در ادامه همراه تک ستاره  باشید تا از جشنواره گل لاله در استانبول اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

ترکیه

زمان برگزاری جشنواره گل لاله در استانبول

این جشنواره در شهر استانبول سالانه در ماه اردیبهشت برگزار می شود.البته جای تعجب هم ندارد، چون مرکز پرورش و رشد گل لاله در کشور ترکیه است. اگر در این زمان در ترکیه باشید، شخص خوش شانسی هستید،البته می توانید از طریق شرکت خدمات هوایی و مسافرت بری تک ستاره و تطلاع از زمان دقیق جشنواره با تور از اهواز به ترکیه سفر کنید.

ترکیه

محل برگزاری جشنواره گل لاله استانبول در پارک امیرگان

پارک امیرگان محل برگزاری سالیانه ی این جشنواره است..شما با سفر به استانبول برای دیدن از این جشنواره باید زمانی را برای رفتن به این پارک اختصاص دهید. یکی از بزرگترین پارک های عمومی در استانبول است، پارک امیرگان یک پارک تاریخی است که در کنار تنگه‌ی بسفر و در حومه‌ی شهر (امیرگان) قرار دارد. علت شهرت این پارک به دلیل داشتن مجموعه‌ای بزرگ از گل‌های لاله است که هر ساله در ماه آوریل در جشنواره‌ی لاله‌ی استانبول مملو از لاله‌های رنگارنگ می‌شود. قدمت این پارک به اواسط قرن ۱۶ بازمی‌گردد که به «صدر اعظم نیسانجی فریدون بی» هدیه داده شد و بعدها پارک را به نام او نامگذاری کردند.

این پارک همه روزه از ساعت ۷ صبح تا ۱۰:۳۰ پذیرای گردشگران است.

ترکیه

این جشنواره، توانسته هر ساله گردشگران زیادی را به سمت استانبول در ماه آوریل (اردیبهشت) جذب کند. در کنار جشنواره گل لاله، باید به جشنواره خرید استانبول هم اشاره کرد که یکی دیگر از عوامل مهم در جذب گردشگر است. علاوه بر بازدید از این جشنواره باشکوه و لذت بردن از آن می توانید گل لاله هم خریداری کنید و در کنار آن از نمایشگاه نقاشی، مجسمه سازی، عکس و موسیقی زنده هم لذت ببرید. این نمایشگاه در نیمه ی اول اردیبهشت برگزار می شود. در هنگام بازدید، گرفتن چند عکس یادگاری را فراموش نکنید.

بیشتر
طبیعت بکر در پراگ
طبیعت بکر در پراگ

پراگ

پراگ یکی از از محبوب ترین مقصدهای گردشگری و یکی از زیباترین شهرهای دنیا است.خیابان های پرپیچ و خم و سنگ فرش شده،بناهای تاریخی قرون وسطایی،میدان های وسیع و زیبا و هر آنچه که از یک شهر قدیمی اروپایی انتظار دارید،در پراگ پیدا می شود.شهری که برای عاشقان عکاسی،یک شهر رویایی و بی نظیر است.قدمت بیشتر آثار معماری این شهر به یکی از پربازدیدترین شهرهای اروپایی فصل تابستان،سفر به این شهر،ترجمه ای فراموش نشدنی است که تا آخر عمر با یاد آوری خاطرات زیبای سفر،لبخند به لبتان خواهد آمد.

میانگین هزینه غذا

غذا در پراگ بسیار ارزان است.با 50 تا150 کرون می توانید مواد غذایی اصلی برای تهیه ی غذا را از سوپرمارکت ها بخرید.غذا خوردن در کافه ها بین 125 تا 150 کرونا هزینه دارد.غذاهای خیابانی زیادی در پراگ عرضه می شود که با قیمت بسیار ارزانی در حدود 70 کرونا می توانید آنها را تهیه کنید.اگر دنبال انواع فست فود مثل مک دونالد هستید،برای هر وعده حدود 130 کرونا باید بپردازید.برای خوردن یک وعده غذا در یک رستوران میان رده،حدود 300 کرونا باید بپردازید.اگرخودتان آشپزی کنید،هزینه ی تهیه ی مواد اولیه برای هفته بین 1000تا1200کرونا می شود.

میانگین هزینه ی روزانه ی پیشنهادی:

1025کرونا

واحدپول:

واحد پول جمهوری چک،کرونا است که با کد ایزوی czk شناخته می شود و برابر با 300 تومان است.

 

بیشتر
میکونوس،جزیره ی رویایی
میکونوس،جزیره ی رویایی

جزیره ی  میکونوس دارای بیشترین آمار جذب گردشگر از کلیه اقشار جامعه و در سراسر دنیا می باشد. این جزیره به عنوان بین المللی ترین جزیره ی یونان است.معروفیت این جزیره به دلیل سواحل طلایی و زندگی و جنب و جوش شبانه ی آن می باشد.این جزیره از سری جزیره های مربوط به یونان در دریای مدیترانه و بخشی از جزیره های موسوم به کیکلادس است.

میکونوس

رستوران و کلوب ها در همه جای جزیره وجود دارد  و بیشتر خانه ها و اماکن اقامتی در اطراف دامنه تپه ها واقع هستند.

میکونوس

سیستم حمل و نقل جزیره بسیار منظم و فعال است از آنجا که اتوبوسرانی جزیره تمامی قسمت های آن را تحت پوشش قرار می دهد.این جزیره سالانه پذیرای هزاران گردشگر بخصوص در فصل تابستان است.

میکونوس

آب و هوای جزیره زیبای میکونوس مدیترانه ای معمولی است و دارای 300 روز آفتابی می باشد فصل بارانی در این منطقه از اکتبر تا مارس طول می کشد . متوسط دما در تابستان 28 درجه سانتیگراد و در اوج گرما 40 درجه می باشد . در زمستان دما به 15 درجه سانتیگراد می رسد . فرودگاه میکونوس در 4 کیلومتری جنوب شرقی شهر واقع شده است و دسترسی به این جزیره با قایق و کشتی نیز امکان پذیر است . اقتصاد این جزیره یونانی ارتباط نزدیکی با دریا دارد ولی با شروع فصل گردشگری صنعت توریسم نیز به نقش موثری در اقتصاد منطقه دارد .

بیشتر
5 مقصد مناسب برای سفرهای پاییزی
5 مقصد مناسب برای سفرهای پاییزی

پاییز به خاطر زیبایی و تنوع رنگ پادشاه تمام فصول محسوب میشود.بیشتر گردشگران حرفه ای این فصل را بخاطر زیبایی و مناسب بودن آب و هوا انتخاب میکنند.در این فصل میتوانید مقاصد خاص با قیمت مناسب از اهواز انتخاب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با تک ستاره همراه شوید.

دبی، امارات متحده عربی

پاییز

دبی،شهری است که هیجان‌انگیزترین دیدنی‌های جهان را در خود گنجانده و تبدیل به قطب‌ پرطرفدار گردشگری در دنیا شده است. دبی شهر باورنکردنی‌های خارق‌العاده است که به محض ورود به آن می‌توانید تمام این باورنکردنی‌ها را نظاره‌گر باشید.

دبی از بزرگ‌ترین و لوکس‌ترین بازارها و مراکز خرید خاورمیانه برخوردار می باشد و به بهشتی برای عاشقان خرید تبدیل شده است. توصیه می‌کنیم که در فصل‌پاییز حتما به این شهر پرزرق و برق خاورمیانه ای سفر کنید، در این فصل هوای دبی نسبتا خنک‌تر است.

هند

پاییز

یکی از ارزان ترین کشورهای شاد دنیا،هند است.هند یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا است.زیبایی رنگ ها و تنوع مناظر و اماکن دیدنی در این کشور باعث جذب توریست و گردشگران زیادی شده است.فرهنگ کهن و پربار هند از سری ویژگی های این کشور است.بهترین فصل سفر به این کشور پر از رنگ و جنب و جوش اکتبر ونوامبر می باشد.

مالزی

پاییز

این کشور واقع در جنوب شرق آسیا می باشد.این کشور فرهنگ و تاریخ مدرن و لوکس،طبیعت بکر و تفریحات ساحلی و دریایی را یکجا با هم دارد.با هر سلیقه و علاقه ای که باشید می توانید سفری لذت بخش به این کشور جذاب داشته باشید.بهترین زمان سفر به این کشور اواخر سپتامبر تا دسامبر می باشد.در این برهه از زمان علاوه بر لذت بردن از آب و هوا می توانید به دلیل خلوت تر و آرامتر بودن اماکن دیدنی و گردشگری از تفریحات این کشور لذت ببرید.

تایلند

پاییز

این مقصد بسیار ارزان و پرطرفدار آسیایی دارای جاذبه های دیدنی و تفریحات زیادی است.سفر به تایلند میتواند برای هرکسی جذاب و خوشایند باشد.در این کشور گشت و گذار بسیار راحت انجام می شود. شما میتوانید پیاده به راه بیوفتید و از بسیاری مکان ها بازدید کنید.بهترین زمان سفر به این کشور پاییز است.

اندونزی

پاییز

کشور سراسر شگفتی ای که بیش از 17 هزار جزیره را در میان آب های اقیانوس هند و آرام در خود جای داده است.اقیانوس آبی و نقره گون این کشور همچون جواهری پر از نقش و نگار است که گردشگردان بسیاری را هر ساله مجذوب عجایب و شگفتی های خود می کند.بهترین زمان سفر به این کشورر خیال انگیز در ماه های پاییز است.

 

 

 

بیشتر
راهنمای سفر به کانادا
راهنمای سفر به کانادا

پرجمعیت ترین شهر در کشور کانادا و پایتخت اقتصادی این کشور تورنتو است . تورنتو، مرکز استان «انتاریو» می باشد.این شرکت ، پر از جاذبه های فرهنگی، مناظر طبیعی و موزه های دیدنی است. با این تفاسیر سفر به تورنتو، برای شما می تواند تجربه ای به یاد ماندنی به ارمغان بیاورد.

تورنتو، از سری شهرهای چند فرهنگی دنیا است. در این شهر، مردم به بیش از 140 زبان مختلف صحبت می کنند! آب و هوای تورنتو، بسیار عالی و دلچسپ است. جنب و جوش و سرزندگی را در این شهر به خوبی می توان احساس کرد. در طول سال، جشنواره های جذاب و رنگارنگ در تورنتو برگزار می گردد که گردشگران را به سمت خود می کشاند.در ادامه، راهنمای سفر به تورنتو ی کانادا را خواهید خواندو با نکات مهم در هنگام سفر به این شهر، بیشتر آَشنا خواهیدشد.

اختلاف ساعت تهران و تورنتو چقدر است؟

منطقه زمانی تهران و تورنتو، با هم اختلاف زیادی دارد و از همین روی، تورنتو، 8ساعت  و نیم از تهران عقب تر است.

زبان مردم تورنتو و واحد پول رسمی در تورنتو چیست؟

زبان رسمی در تورنتو، انگلیسی و فرانسوی است. واحد پول در تورنتو، دلار کانادا است.

آب و هوای تورنتو به چه شکل است؟

آب و هوای تورنتو، آب و هوای قاره ای مرطوب است. این شهر، زمستانهای سرد و تابستانهای گرمی دارد. در طول ماه های تابستان، آب و هوای تورنتو بسیار مرطوب است. میانگین دما در تورنتو، 9 درجه سانتی گراد است.

بهترین فصل برای سفر به تورنتو، به علائق شما و دلایل اصلی سفرتان بستگی دارد. معمولا گردشگران فصل بهار تا اوایل پاییز را برای سفر به تورنتو انتخاب می کنند. فصل بهار، بهترین فصل برای لذت بردن از طبیعت تورنتو است. در فصل بهار، معمولا تورنتو بارانی است و هوا بسیار خنک تر می شود. تابستان فصل پر رفت و آمد گردشگری در تورنتو است و قیمت هتلها و رستورانها در این فصل به طبع آن بیشتر می شود. سفر به تورنتو در فصل پاییز، به شما این امکان را می دهد که در جشنواره ها و فستیوال های تورنتو شرکت کنید. در پاییز، خبری از شلوغی جمعیت و گرما نیست و می توانید بیشتر از حضور در تورنتو لذت ببرید.

در سفر به تورنتو، چه لباسهایی به همراه داشته باشید؟

برداشتن لباسهای گرم، سوئیشرت، کت، بارانی، کفش کتانی، شلوار گرمکن و چکمه در هنگام سفر به تورنتو الزامی است.

اقامت در تورنتو

برای اقامت در تورنتو می توانید هم در هاستل بمانید و هم در هتلهای این شهر اقامت داشته باشید. وای فای رایگان و صبحانه رایگان از جمله امکاناتی است که هاستل ها در اختیار شما می گذارند. اگر دوست ندارید در خوابگاه ها و هاستل ها شب را بگذرانید، به سراغ هتلهای 2 ستاره یا 3 ستاره بروید یا یک آپارتمان را به صورت کامل اجاره کنید.

رفت و آمد در تورنتو

در تورنتو می توانید برای رفت و آمد از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس استفاده کنید. اگر اهل دوچرخه سواری هستید، می توانید 25 یا 35 دلار بپردازید و دوچرخه کرایه کنید. در تورنتو، سرویسهای اشتراک خودرو مانند اوبر وجود دارد که استفاده از آنها، نسبت به تاکسی ارزان تر است.

در تورنتو چه غذاهایی بخورید؟

اگر دوست دارید غذاهای سنتی کانادایی ها را امتحان کنید، باید ابتدا با نام آنها و طرز تهیه آنها آشنا شوید. به دلیل ملیتهای مختلف در تورنتو، غذاها و رستورانهای این شهر با ملیتهای مختلف سازگار است. یکی از غذاهای معروف در تورنتو، «بیکن پیمیل» است که از گوشت آغشته به آرد ذرت درست می شود. «باناک»، یکی از نان های فوری در تورنتو است که با آرد غلات درست شده و با مربا یا عسل خورده می شود. «سوپ نخود» یکی از سوپهای خوشمزه است که سرآشپزهای تورنتو آن را درست می کنند. «پوتین» یا «پوتاین»، نام یکی دیگر از غذاهای کانادایی است که از سیب زمینی سرخ شده، ورقه های خرد شده پنیر و سس عصاره گوشت درست می شود. در تورنتو می توانید دونر کباب هم بخورید. دونر کباب، شباهت زیادی به کباب ترکی دارد و ترکیبی از گوشت گاو، پنیر، سیب زمینی و سس مخصوص است. «تورتیری» یا «پای گوشت» را در جشنها و کریسمس روی میز مردم کانادا مشاهده خواهید کردو پای گوشت، ترکیبی از گوشت و سبزیجات مختلف است. هم چنین در قنادی های تورنتو می توانید نوعی دونات حلقه ای به نام «بیگل» را پیدا کنید که طعم بسیار خوشمزه ای دارد. برای اینکه غذا خوردن در تورنتو برای شما ارزان تمام شود، باید به محله های چینی تورنتو بروید.

جاذبه های گردشگری تورنتو

در سفر به تورنتو، مشاهده جاذبه های تاریخی و طبیعی تورنتو را حتما در برنامه سفر خود بگنجانید. با مهم ترین جاذبه های گردشگی تورنتو بیشتر آشنا شوید.

برج CN

برج CN، بنای مشهور و نمادین در تورنتو است که 553 متر ارتفاع دارد. برج CN از مهم ترین جاذبه های گردشگری تورنتو است. در بالای برج می توانید کل شهر را ببینید. در برج CN، امکانات تفریحی مختلفی وجود دارد . شما  می توانید به سکوهای بازدید این برج رفته و در رستورانهای معروف آن غذا.

گالری هنری انتاریو

با رفتن به گالری هنری انتاریو می توانید آثار هنری ارزشمندی را مشاهده کنید. این گالری هنری به AGO مشهور است و در طول سال، میزبان نمایشگاه های مختلفی است.

موزه سلطنتی انتاریو

موزه سلطنتی انتاریو، یکی از مووزه های ارزشمند و مهم در دنیا است. در این موزه، بیش از 6 میلیون اثر هنری نگهداری می شود. در موزه سلطنتی انتاریو، آثار ایرانی ها از جمله سفالهای زیبا نگهداری می شود. موزه سلطنتی انتاریو به طور خلاصه به ROM معروف است.

باغ وحش تورنتو

به شما توصیه می کنیم که حتما زمانی را برای بازدید از باغ وحش تورنتو اختصاص دهید. چندین هزار جانور مختلف در باغ وحش تورنتو نگهداری می شود. این باغ وحش، بخش بندی شده است و در هر بخش، جانور خاصی نگهداری می شود. مثلا در بخش آمریکای شمالی باغ وحش، خرس گریزلی را می توانید ببینید. باغ وحش تورنتو بسیار جذاب است. علاقه مندان به پاندا، می توانند این خرس های بامزه را در باغ وحش ببینند. از دیگر جاذبه های باغ وحش تورنتو، ساوانای آفریقا و دیواره بزرگ مرجانی است.

کاسا لوما

کاسا لوما یادبودی از یک قلعه قدیمی متعلق به قرون وسطی است. این بنا در ابتدا خانه ای بود که توسط فرد ثروتمندی به نام «سر هنری پلات» ساخته شد. کاسا لوما اکنون به موزه تبدیل شده است. دیدن شکوه و عظمت این بنای زیبا را به شما پیشنهاد می کنیم.

بازار سنت لارنس

علاقه مندان به بازارهای محلی و خرید کردن، از دید بازار سنت لارنس لذت خواهند برد. این بازار، فضای بسیار خاصی دارد. در این بازار، تعداد زیادی فروشنده را می بینید که محصولات متنوعی مانند میوه، سبزی، گل، غذا، صنایع دستی و ... را به فروش می رسانند.

آکواریوم ریپلی

از جدیدترین جاذبه های گردشگری تورنتو، آکواریوم ریپلی است که در نزدیکی برج CN قرار دارد. انواع موجودات دریایی را می توان در تونلهای بزرگ این آکواریوم مشاهده کرد. ازقسمت های جذاب آکواریوم ریپلی، نمایش جذاب ستاره های دریایی است. بخش ستاره های دریایی با نورهای رنگی به زیبایی نورپردازی شده است.

علاوه بر اینها، تورنتو جاذبه های دیگری چون تالار شهر، مرکز خرید ایتون سنتر، های پارک، مرکز علمی انتاریو، جزایر تورنتو، آبشار نیاگارا، پیست اسکی بلو مانتین، واندرلند، مارینلند، روستای سنت ژاکوب و مجموعه ورزشی روگرز سنتر نیز دارد که برای گردشگران بسیار جالب توجه است و شما می توانید بازدید از این مکانها را نیز در برنامه سفر خود بگنجانید.

در این نوشته راهنمای سفر به تورنتو را خواندید و با نکات مهم در هنگام سفر به این کشور آشنا شدید و دانستید که در هنگام حضور در این کشور، باید چه کارهایی انجام دهید، چه غذاهایی بخورید و از چه مکانهایی دیدن کنید.

امیدواریم از حضور در این کشور زیبا لذت ببرید و بتوانید جاذبه های معروف این شهر را مشاهده کنید.

بیشتر
کیش بریم؟
کیش بریم؟

کیش از نظر لغوی به معنای تیردان یا ترکش می باشد.این نام از آن جهت بر روی این جزیره گذاشته شده که از بلندی های اطراف شبیه تیردان یا ترکش است. در دوره هخامنشی کیش مرکز عمده صید مروارید بین النهرین و هندوستان بوده و بازرگانان بزرگ دنیا به این جزیره رفت و آمد داشتند. این جزیره پوشیده از درختان نخل، کهور، کنا، اکالیپتوس و همانند هر جزیره دیگری دارای آب و هوای ساحلی و شرجی است. بیشترین باران های جزیره کیش در فصل زمستان و به صورت رگباری هست.

در جهان تنها چهار منطقه با اکسیژن خالص وجود دارد که یکی از آن ها جزیره ی کیش است.

این منطقه توریستی دارای جاذبه های گردشگری تاریخی مانند آب انبار سنتی،کشتی یونانی، شهر زیرزمینی کاریز،شهر تاریخی حریره و... است. البته در کیش نباید از کارتینگ،پلاژ، پارک دلفین،سافاری،آکواریوم و دیگر جاذبه های تفریحی آن غافل ماند.تفریحات آبی در کیش جایگاه ویژه ای دارند،از نمونه تفریحات آبی پرطرفدار می توان به شاتل،اسکوتر زیردریایی، فلای بورد،کیبل اسکی، بنانا،پاراسل اشاره کرد.

این منطقه از عصر هخامنشی اهمیت داشته است. غذاهای محلی کیش مانند سایر غذاهای جنوبی طعم بسیار خوبی دارد.سمک مشوی، مرگوگ یا مرقوق، برنج شکری یا محمر، مضروبه، هریسه، برنج مجبوس از غذاهای خوشمزه کیش است.

به طور کلی بهترین زمان برای سفر به جزیره‌ی کیش به دلیل آب و هوای بسیار مطبوع و لطیف، اوایل آذرماه تا اواخر اردیبهشت ماه است. برای سفر به کیش، اغلب گردشگران حمل و نقل هوایی را انتخاب می‌کنند، چرا که سریع، آسان و به صرفه است.

بیشتر