• اهواز كيانپارس بين خيابان يك و ميهن غربي . مجتمع چمران طبقه ١ واحد ١
  • 061-33378444
  • [email protected]

کیش بریم؟

کیش از نظر لغوی به معنای تیردان یا ترکش می باشد.این نام از آن جهت بر روی این جزیره گذاشته شده که از بلندی های اطراف شبیه تیردان یا ترکش است. در دوره هخامنشی کیش مرکز عمده صید مروارید بین النهرین و هندوستان بوده و بازرگانان بزرگ دنیا به این جزیره رفت و آمد داشتند. این جزیره پوشیده از درختان نخل، کهور، کنا، اکالیپتوس و همانند هر جزیره دیگری دارای آب و هوای ساحلی و شرجی است. بیشترین باران های جزیره کیش در فصل زمستان و به صورت رگباری هست.

در جهان تنها چهار منطقه با اکسیژن خالص وجود دارد که یکی از آن ها جزیره ی کیش است.

این منطقه توریستی دارای جاذبه های گردشگری تاریخی مانند آب انبار سنتی،کشتی یونانی، شهر زیرزمینی کاریز،شهر تاریخی حریره و... است. البته در کیش نباید از کارتینگ،پلاژ، پارک دلفین،سافاری،آکواریوم و دیگر جاذبه های تفریحی آن غافل ماند.تفریحات آبی در کیش جایگاه ویژه ای دارند،از نمونه تفریحات آبی پرطرفدار می توان به شاتل،اسکوتر زیردریایی، فلای بورد،کیبل اسکی، بنانا،پاراسل اشاره کرد.

این منطقه از عصر هخامنشی اهمیت داشته است. غذاهای محلی کیش مانند سایر غذاهای جنوبی طعم بسیار خوبی دارد.سمک مشوی، مرگوگ یا مرقوق، برنج شکری یا محمر، مضروبه، هریسه، برنج مجبوس از غذاهای خوشمزه کیش است.

به طور کلی بهترین زمان برای سفر به جزیره‌ی کیش به دلیل آب و هوای بسیار مطبوع و لطیف، اوایل آذرماه تا اواخر اردیبهشت ماه است. برای سفر به کیش، اغلب گردشگران حمل و نقل هوایی را انتخاب می‌کنند، چرا که سریع، آسان و به صرفه است.