• اهواز كيانپارس بين خيابان يك و ميهن غربي . مجتمع چمران طبقه ١ واحد ١
  • 061-33378444
  • [email protected]

جشنواره ی لاله در ترکیه

شهر استانبول  در ترکیه، جاذبه های شناخته شده زیادی  دارد. اما این شهر با برگزاری برخی جشنواره ها رنگ و بوی دیگری به صنعت گردشگری ترکیه می بخشد.جشنواره گل لاله در استانبول یکی از جشنوار هایی است، که از سال ۲۰۰۶ تاکنون در حال برگزاری است،امسال هم مانند سال های پیش برای دوازدهمین سال متمادی برگزار خواهد شد.جالب است بدانید که گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از گل های لاله به استانبول سفر می کنند. در ادامه همراه تک ستاره  باشید تا از جشنواره گل لاله در استانبول اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

ترکیه

زمان برگزاری جشنواره گل لاله در استانبول

این جشنواره در شهر استانبول سالانه در ماه اردیبهشت برگزار می شود.البته جای تعجب هم ندارد، چون مرکز پرورش و رشد گل لاله در کشور ترکیه است. اگر در این زمان در ترکیه باشید، شخص خوش شانسی هستید،البته می توانید از طریق شرکت خدمات هوایی و مسافرت بری تک ستاره و تطلاع از زمان دقیق جشنواره با تور از اهواز به ترکیه سفر کنید.

ترکیه

محل برگزاری جشنواره گل لاله استانبول در پارک امیرگان

پارک امیرگان محل برگزاری سالیانه ی این جشنواره است..شما با سفر به استانبول برای دیدن از این جشنواره باید زمانی را برای رفتن به این پارک اختصاص دهید. یکی از بزرگترین پارک های عمومی در استانبول است، پارک امیرگان یک پارک تاریخی است که در کنار تنگه‌ی بسفر و در حومه‌ی شهر (امیرگان) قرار دارد. علت شهرت این پارک به دلیل داشتن مجموعه‌ای بزرگ از گل‌های لاله است که هر ساله در ماه آوریل در جشنواره‌ی لاله‌ی استانبول مملو از لاله‌های رنگارنگ می‌شود. قدمت این پارک به اواسط قرن ۱۶ بازمی‌گردد که به «صدر اعظم نیسانجی فریدون بی» هدیه داده شد و بعدها پارک را به نام او نامگذاری کردند.

این پارک همه روزه از ساعت ۷ صبح تا ۱۰:۳۰ پذیرای گردشگران است.

ترکیه

این جشنواره، توانسته هر ساله گردشگران زیادی را به سمت استانبول در ماه آوریل (اردیبهشت) جذب کند. در کنار جشنواره گل لاله، باید به جشنواره خرید استانبول هم اشاره کرد که یکی دیگر از عوامل مهم در جذب گردشگر است. علاوه بر بازدید از این جشنواره باشکوه و لذت بردن از آن می توانید گل لاله هم خریداری کنید و در کنار آن از نمایشگاه نقاشی، مجسمه سازی، عکس و موسیقی زنده هم لذت ببرید. این نمایشگاه در نیمه ی اول اردیبهشت برگزار می شود. در هنگام بازدید، گرفتن چند عکس یادگاری را فراموش نکنید.