• اهواز كيانپارس بين خيابان يك و ميهن غربي . مجتمع چمران طبقه ١ واحد ١
  • 061-33378444
  • [email protected]

تافل چیست؟

تافل (به انگلیسی:TOEFL)که بر گرفته از واژگان TEST OF ENGLISH AS A FOEIGN LANGUAGEبه معنای آزمون آنگلیسی به عنوان زبان بیگانه است،آزمونی است که میزان توانایی افراد را در زمینه ی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در سطح دانشگاهی و موسساتا آموزشی می سنجد.این آزمون به وسیله ی موسسه (ETS)در دو نوع کاغذی و اینترنتی برگزار می شود و در بیشتر از نه هزار دانشگاه و موسسه از بیش از یکصد و سی کشور جهان مورد پذیرش قرغار میگیرند.تافل اولین بار در سال 1394برگزار شد و بعد از ان در حال حاضر نزدیک به بیست میلیون نفر در این آزمون شرکت کرده اند.تافل تا دو سال دارای اعتبار است.این ازمون 4ساعته دارای 4 بخش که هر بخش برای سنجش یکی از مهارت های زبانی می باشد.موارد امتحانی TOEFL,IELTS,MCHEتقریبا با هم مشابه است. آزمون تافل به روش (2) هم اكنون در ایالات متحده، كانادا، امریكای لاتین، اروپا، افریقا و خاورمیانه و تعداد معدودی از سایر كشورهای آسیایی برگزار می‏شود. این روش در سال 1998 ابداع شده است.

روش سوم (آزمون تافل در مؤسسات) در بیشتر از  1200دانشگاه، كالج و مؤسسات خصوصی آموزش عالی در سطح جهان كاربرد دارد،

در امتحان تافل بخش‏های زیر به صورت تست ارایه می‏شوند:

بخش اول = آزمون مهارت شنیداری (listening)

بخش دوم = آزمون مهارت گرامر و مهارت نوشتاری (writing)

بخش سوم = آزمون مهارت خواندن

معمولاً برای تست‏های سخت‏تر نمرات بیشتری در نظر گرفته می‏شود. ولی در آزمون تافل (نوع كاغذ و قلم) همیشه تعداد تست‏ها مشابه است.

زمان امتحان تافل چقدر است؟برای امتحان (كاغذ و قلم)، دو ساعت (120 دقیقه) تعیین شده است. از آنجا كه زمان دستورالعمل‏ها در آزمون تافل منظور نمی‏شود. با احتساب زمان دستورالعمل كل آزمون تافل حدوداً سه و نیم ساعت به طول می‏انجامد.

 

تافل