• اهواز كيانپارس بين خيابان يك و ميهن غربي . مجتمع چمران طبقه ١ واحد ١
  • 061-33378444
  • [email protected]

اماکن دیدنی آنتالیا

برج ساعت (Clock Tower)
در میدان کالکاپاسی و نزدیک مسجد تکلی محمد پاشا قرار دارد. این برج مربع شکل است و از سنگ های سخت و تراش داده شده ساخته شده است. این برج بخشی از دیوار قدیمی شهر بوده و احتمالا در قرن 19 ساعت به آن اضافه شده است.
شهر باستانی پرگا (Perga)
در 15 کیلومتری شرق آنتالیا قرار دارد و قدمت آن به هزار سال پیش از میلاد مسیح برمیگردد. این شهر باستانی یونانی سه قلعه از عصر برنز دارد. امروزه از این شهر باشکوه باستانی بخش های زیادی باقی نمانده است. باقی مانده های برج ها، دروازه ها، ستون ها و استادیوم مخروبه آن هنوز بسیار باشکوه و با عظمت است و هر سال گردشگران بسیاری از آنها دیدن می کنند.
شهر باستانی آسپندوس (Aspendos)
شهر باستانی رومی یونانی است و حدود 1000 سال قبل از میلاد در40 کیلومتری شرق آنتالیا ایجاد شد. در این شهر یک تئاتر قدیمی رومی قرار دارد که دارای 7000 جایگاه است. این تئاتر در سال 155 ساخته شده است. تا سال های اخیر از این تئاتر برای برگزاری کنسرت ها و جشنواره ها استفاده می شد. اما این مسئله برای حفاظت آن متوقف شده است.
شهر باستانی فاسلیس (Phaselis)
شهر باستانی در منطقه لیسیانی است که در 56 کیلومتری غرب آنتالیا قرار دارد. رودیان ها، فاسیلیس را در سال 700 قبل از میلاد ساخته اند این شهر سه بندر دارد: بندر حفاظت شده خورشید، بندر جنگ و بندر شمالی.
تئاتر های و حمام های رومی این شهر هم به دو قرن قبل از میلاد مسیح بر می گردد. سواحل سنگریزه ای و ماسه ای اطراف خلیج ها مناسب هستند و آب های آرام آن برای شناگران مبتدی و بچه ها مناسب است.
مجموعه آبی دیدمان (Dedeman Aquapark)
با مساحت 65 هزار متر مربع بزرگ ترین پارک های آبی در خاور میانه و مکانی عالی برای گذراندن یک روز تعطیل است. این پارک محبوب ترین پارک آبی در آنتالیاست و 22 سرسره آبی، رودخانه ای به طول 35 متر با موج مصنوعی، استخرهای مختلف و همچنین مکان های برای خوردن، استراحت و حمام آفتابی دارد.
پارک آبی آکوالند و سرزمین دلفین ها (Aqualand)
از نظر سرسبزی و طراحی و داشتن آبشارهای رویایی یکی از بهترین پارک های آبی در جهان است. در این پارک علاوه بر تفریحات آبی، اجرای نمایش های آکروباتیک، مسابقات رقص، تردستی و برنامه های سرگرم کننده دیگر نیز اجرا می شود. سرزمین دلفین ها در کنار آکوالند قرار دارد و با اجرای نمایش های منظم دلفین ها، شیرهای دریایی و یک جفت نهنگ سفید، تبدیل به مرکز تفریحی جذاب شده است.
پارک ملی ترمیسوس (Termessos National Park)
در 34 کیلومتری شمال غرب آنتالیا قرار دارد. قبلا شهر باستانی ترمیسوس در این مکان قرار داشته است. این شهر باستانی 333 سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده و بقایای آن در این پارک موجود است. این پارک گیاهان و جانواران مدیترانه ای نیز دارد.
شهر بلیک (Belek)
در 40 کیلومتری شرق آنتالیا قرار دارد و بهشتی برای گردشگران ساحل مدیترانه است. این شهر مرکز توریستی بلیک نامیده می شود و 32 هتل چهار ستاره و پنج ستاره، 5 زمین گلف و دهکده های درجه یک برای تعطیلات دارد. این مکان به بهشت گلف بازان نیز معروف است.
آبشارها
تمامی رودهای آنتالیا، به سوی دریای مدیترانه جریان دارد و از سراشیبی های تائورسوس پایین می ریزد. گاهی از روی زمین و گاهی از زیر زمین به سوی مقصد حرکت می کنند و آبشارهای زیبایی پدید می آورند. بیش از 20 آبشار این چنینی در این منطقه وجود دارد. زیباترین آنها، آبشار دودن در 15 کیلومتری شمال آنتالیاست. این آبشار بی نظیر است و می توانید در پشت آن راه بروید. آبشار کورسونلو نیز در 18 کیلومتری آنتالیا قرار دارد. همچنین آبشار مناوگات در 3 کیلومتری شمال شهر واقع است. این آبشار ارتفاع زیادی ندارد، اما برخورد آب با صخره ها چشم انداز بسیار زیبایی را به وجود آورده است.
سواحل
سواحل آنتالیا بسیار جذاب بوده و برای استراحت و لذت بردن از آفتاب و تفریحات دریایی مناسب هستند. ساحل عمومی اصلی، معمولا در فصل های مسافرتی بسیار شلوغ است، به همین خاطر، برخی ترجیح می دهند که به سواحل بدیبی، تکیروا، فاسلیس، پاتارا، الیمپوس، کاسکاپوتاس و کمر بروند. برخی از هتل های کنار دریا سواحل اختصاصی دارند.