• اهواز كيانپارس بين خيابان يك و ميهن غربي . مجتمع چمران طبقه ١ واحد ١
  • 061-33378444
  • [email protected]

جاذبه‌های گردشگری کیش

قایق‌های کف شیشه‌ای
آب‌های اطراف جزیره کیش محل زندگی انواع موجودات دریایی نظیر مرجان‌ها، ماهی‌های تزیینی و خوراکی، توتیاها، خرچنگ‌ها، ستاره‌های دریایی و ... است. با قایق‌های کف شیشه‌ای تماشای این زیبایی‌ها امکانپذیر است. این قایق‌ها مسافتی را طی می‌کنند تا به منطقه‌ای که ماهی و مرجان زیادتر است برسند، طی عبور از نواحی مختلف ساحل شما می‌توانید مرجان‌ها و سایر موجودات دریایی کف دریا را ببینید. این قایق‌ها در اسکله تفریحی مستقر هستند و با استفاده از نور افکن گشت دریایی شبانه را نیز فراهم کرده‌اند.
پارک آهوان و باغ وحش
بوستان آهوان با بیش از 2 هکتار مساحت در انتهای خیابان فردوسی جزیره کیش قرار دارد و دارای تعدادی قفس برای نگهداری از انواع حیوانات می‌باشد. شیر، آهو، روباه، شغال، میمون، گوزن و انواع پرندگان در بوستان آهوان نگهداری می‌شوند. آهوها بر خلاف سایر حیوانات که در قفس نگهداری می‌شوند به صورت آزاد در این بوستان زندگی می‌کنند. از این رو به این منطقه پارک آهوان گفته می‌شود.
کشتی یونانی یا منطقه غروب
ساحل زیبای غروب کیش که باقیمانده یک کشتی عظیم‌الجثه نیز در کنار ساحل آن به گل نشسته یکی از دیدنی‌های اصلی این منطقه می‌باشد که امروزه سوژه عکس‌برداری گردشگران بسیاری شده است. این کشتی باری که طول آن 136 متر می‌باشد در سال 1345 شمسی به هنگام سفر به کشور یونان در ساحل جنوبی جزیره کیش به گل نشست و تلاش‌ها برای بازگرداندن آن به دریا بی‌نتیجه بود. درخشش آخرین شعاع‌های نور خورشید بر پهنه آسمان طیف رنگ‌های زرد و قرمز و نارنجی و سایه روشن‌های لکه‌های ریز و درشت ابر تابلویی چنان زیبا و خیال‌انگیز را پشت کشتی یونانی پدید می‌آورد که نظیر آن در کمتر جایی می‌توان یافت. این منطقه امروزه به غروب کیش یا کشتی یونانی معروف شده است.
پارک دلفین‌ها
پارک دلفین‌ها (دلفیناریوم)جزیره کیش اولین و تنها پارک دلفین در کل ایران است. مجموعه تفریحی پارک دلفین‌ها با مساحتی حدود 100 هکتار در جنوب شرقی جزیره کیش قرار دارد. پارک دلفین‌های کیش شامل فضای سبز با انواع گونه‌های مختلف گیاهی و باغ پرندگان و اولین و تنها دلفیناریوم در ایران است. در همین پارک مجموعه‌ای از انواع و اقسام پرندگان نادر مناطق استوایی به صورت آزاد در مقابل دید بازدیدکنندگان می‌باشند. مساحت کلی پارک حدود 20 هکتار بوده و میهمانان این پارک پس از بازدید باغ پس از بازدید باغ پرندگان برای تماشای نمایش دلفین‌های به استخر مخصوص دلفین‌ها می‌روند. به غیر از پارک دلفین‌ها و باغ پرندگان یکی از بزرگترین آکواریوم‌های ایران نیز در این پارک واقع شده که انواع ماهی‌های خلیج فارس نیز در این آکواریوم برای بازدید کنندگان تدارک دیده شده است.
مجموعه تفریحی کوه نور
صخره‌ای سنگی که وجودش در یک خاک مرجانی اعجاب انگیز است. اطراف این صخره یک حوض عجیب که بستر آمیزش آب و آتش است. آبشارهای روان، انواع گلها و تعدادی مجسمه‌های چوبی برای روشن کردن محیط در شب، وجود دارد. راه ورودی به درون این صخره سنگی دربی با تصویر یک زن و مرد است که با دراز شدن دست آنها، راه به درون صخره باز می‌شود. فضای درونی یک تالار بزرگ سنگی است که مجسمه‌های متعددی در آن قرار دارد. نام این صخره کوه‌نور است و آن تالار سنگی محلی دنج و آرام و رستورانی زیبا برای پذیرایی مسافران محترم و اهالی این جزیره می‌باشد.
سواحل مرجانی کلبه هور
دماغه هور یا کلبه هور یکی از مکان‌های غواصی در جزیره کیش می‌باشد. این منطقه در قسمت غرب جزیره واقع شده است. از مشخصه‌های این مکان می‌توان به وجود جریان نسبتا شدید باد به سمت شمال اشاره کرد. بستر دریا تا شعاع 4000 متری پوشیده از صخره و سنگ و بعد از آن مرجان‌های مغزی می‌باشد. این منطقه به ساحل مرجانی نیز معروف می‌باشد. از آبزیان این محدوده می‌توان به وجود ماهیانی مانند هامور، سرخو، سنگسر، انواع صدف و لاک‌پشت اشاره نمود. ساحل کلبه هور یکی از جذابترین سواحل جزیره کیش می‌باشد و با وجود باد غرب به شرق بیشتر اوقات مواج می‌باشد.
اسکله تفریحی
اسکله تفریحی بزرگ کیش با عرشه چوبی با چهارفضای اقماری به دست متخصصان ایرانی ساخته شده است. این اسکله به طول 437 متر و عرض 18 متر و با مساحت 10 هزار متر مربع هیچگونه اثر تخریبی بر زیستگاه های دریایی نداشته است و گردشگران می توانند با گردش بر روی این اسکله از دیدن مناظر طبیعی و ماهی های رنگارنگ و متنوع ساحل مرجانی کیش لذت ببرند.
سواحل زیبا و ورزشهای دریایی
کیش دارای سواحل زیبایی است که هر کدام جذابیتهای خود را دارد. سوحل ماسه‌ای، مرجانی، صخره ای، غروب کیش، طلوع کیش و ... که هر کدام زیبایی‌های خاص خود را دارد همه و همه برای گذراندن سفری به یاد ماندنی کافیست. برای داشتن تجربه‌های لذت بخش از ورزشهای دریایی، کیش مناسب‌ترین مکان در کشور است. ورزشهایی مانند جت اسکی، پاراسل، جت بوت، گشت با قایق تندرو، قایق پدالی، غواصی و قایق‌های کف شیشه‌ای و ... از امکانات اسکله تفریحی واقع در جزیره کیش است. بهترین زمان برای سفر به این جزیره زیبا فصل زمستان و اوایل بهار می‌باشد.
درختان لور یا انجیر معابد
درختان انجیر معابد یا درخت لور جزیره کیش، به عنوان گنجینه‌ای طبیعی، جذاب و زیبا می‌باشد که عمر آن بین 500 تا 600 سال برآورد شده است. شما این درخت عظیم را با ریشه‌های هوازی در جای‌جای جزیره کیش می‌توانید مشاهده کنید. ریشه این درختان طوری رشد می‌کند که مانند چتری بر روی زمین سایه می‌افکند و ممکن است تا چند صد سال نیز عمر کند. درخت لور یا انجیر معابد معروف ترین درخت جزیره کیش است. پوست کهنسال درخت لور و برگ ها و ریشه‌هایش که از بدنه اصلی آن آویزان هستند، رطوبت را از طریق هوا گرفته و احتیاجی به آب ندارد، این ویژگی آن را از سایر انواع درختان متمایز می‌سازد. این درخت ابتدا تنه است ولی با رشد درخت شاخه‌های آن به سمت زمین آویزان می‌شوند و بعد از مدتی در زمین فرو می روند که خود به تنه تبدیل می‌شوند. این روند آن قدر ادامه می یابد تا یک درخت چندین ساقه داخل زمین خواهد داشت.