• اهواز كيانپارس بين خيابان يك و ميهن غربي . مجتمع چمران طبقه ١ واحد ١
  • 061-33378444
  • [email protected]

ده جاذبه ی دیدنی پاریس

بیش از ۲۰۰۰سال است که پاریس به عنوان پایتخت فرانسه مهم ترین شهر کشور به شمار میرود.غالبا پاریس را با نام شهر عشق می شناسند.امروزه یکی از مراکز مهم و پیشتاز در زمینه های تجاری،تفریحی ،  فرهنگی و هنری دنیا می باشد.قابل ذکر است که پاریس را با نام پایتخت مد می نامند از آنجا که منزلگاه طراحانی مثل اورآل،کریستین دیور است.پاریس جاذبه های گردش گری متعددی دارد و تقریبا همه با نام مکان های دیدنی معروف پاریس آشنا هستند.در کنار جاذبه هاب معروف،مکان های دیگری هم وجود دارند که میتوان به موزه ها و کلیساها و مکان های تاریخی دیگری هم اشاره داشت.

برج ایفل:

جاذبه های گردشگری پاریس

دیدن سمبل پاریس برای توریست ها در رتبه ی اول قرار دارد.ارتفاع برج بیش از ۱۰۰فوت(۳۰۰متر)واقع در پارک مارس  است.این ساختمان آهنی برای عرضه ی جهانی در سال ۱۸۸۹ساخته شد.ساخت و تکمیل برج ایفل دو سال طول کشید و ۱۲۰۰۰شاخه آهنی ساخته شد.بینندگان این آثار میتوانند با سوار شدن در اسانسور به منظره ی افسانه ای شهر نگاه بیاندازند یا د  یکی از دو رستوران فوق العاده ی واقع در آنجا که در خوده برج تعبیه شده اند از خود پذیرایی کنند.

موزه ی لوور:

جاذبه های گردشگری در پاریس

در لیست بهترین موزهای دنیا که باید دیده شوند،لوور با احرام شیشه ای بی نظیرش قرار داد.موزه ی لوور خانه ی بیش از یک میلیون شی است.لوور آثار هنرمندان  معروف جهان مثل شاهکار  لئوناردو داوینچی "تابلو مونالیزا"و آثار معروف میکل آنژ را دربر میگیرد.موزه ی لوور کلکسیون شخصی شاه فرانسیس اول است که در  قرن شانزده بنا شد و کم کم با خریدها و هدایای شخص شاه این کلکسیون گسترده تر شد.

تاق پیروزی:

جاذبه های گردشگری در پاریس

این تاق در سال ۱۸۰۶ به افتخار جنگجویان ناپلئون بناپارت ساخته شد.این طاق با ۱۶۰فوت ارتفاع و قاعده ی ۱۴۸فوت واقع در خیابان شاردوگل پاریس است.در دیواره های داخلی و بر بالای طاق نام نیروهای فرماندهی فرانسوی نوشته شده و در ضلع شرقی این بنا آتشی به یاد یک سرباز گمنام فرانسوی روشن شده که هر بعد از ظهر طی مراسمی خاص با گاز شعله ی ان را تجدید میکنند.

کلیسای نتردام :

جاذبه های گردشگری در پاریس

هیچ سفری به پاریس بدون دیدن این کلیسا کامل نمیشود این  کلیسای جامع کاتولیک  یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک فرانسوی و یکی از بزرگترین و مشهورترین کلیسای های دنیا شناخته می شود. هر سال 13 میلیون نفر از این کلیسا بازدید می کنند..ارتفاع برج های دو قلوی کلیسا به ۴۰۰فوت میرسد چیزی بیش از ۱۲۰متر.در کتاب گوژپسشت نتردام اثر ویکتور هوگو به این کلیسا اشاره شده.

باغ لوکزامبورگ:

جاذبه های گردشگری در پاریس

این پارک عمومی دومین مکان بزرگ واقع در پاریس است.این پارک همان پارکی است که در رمان بینوایان کوزت با ماریوس آشنا شد.از ویژگی های این باغ وجود مجسمه ها و فواره ها و بناهای تاریخی است.در شمال باغ کاخی قرار دارد که در گذشته از ان به عنوان زندان استفاده میشد ولی امروز مجلس سنای فرانسه است.این پارک مکانی برای بازی کودکان،راهی برای پیاده روی و اسب سواری ، همچنین دارای وسایل ورزشی و مکانی برای بازی تنیس هم هست.

پانتئون:

جاذبه های گردشگری در پاریس

پانتئون آرامگاه شهروندان معروف فرانسوی است.نمای پنتئون شبیه به نمای پنتئون رم ساخته شده است.در اصل اول کلیسایی در منطقه ی لاتین پاریس بوده ولی بعدها به آرامگاه تبدیل شده.از جمله کسانی که در این آرامگاه دفن شده اند میتوان به ویکتور هوگو،امیل زولا،مادی کوری،ژان مولن،لوئی بریل،سوفلو،ولتر،روسو و سوفلو اشاره داشت.

کلیسای سکره کرمونمارتر:

جاذبه های گردشگری در پاریس

 این کلیسا بر فراز تپه ای در مونتمارتر بنا شده و علاوه بر زیبایی خیره کننده و معماری شگرف حس عرفانی خوبی به بازدیدکنندگانش میدهد.سالانه افراد زیادی برای بازدید از این کلیسا به فرانسه سفر میکنند.معماری منحصر به فرد این کلیسا باعث جذابیت آن شده است.این کلیسا بعد از جنگ جهانی اول افتتاح شد.ساختمان این کلیسا به شکل یک صلیب سفید رنگ است و یکی از بزرگترین ناقوس های فرانسه در حیاط کلیسا قرار دارد.

دیزنی‌ لند:

جاذبه های گردشگری در پارس

زمانی که اروپاییان نتوانند به دیزنی لند واقعی در لس آنجلس بروند راهیِ دیزنی لند واقع در پاریس میشوند.این شهربازی ۷هتل و یک مجتمع سرگرمی،خرید و غذاخوری هم دارد.دومین گردشگاه دیزنی در خارج از ایالات متحده،بعد از دیزنی لند توکیو است.

کاخ ورسای:

جاذبه های گردشگری در پاریس

این کاخ سلطنتی واقع در منطقه ی حومه ی ثروتمند نشین قرار گرفته.جاذبه های این کاخ شامل:سالن اپرا،نمازخانه،تالار آیینه و .. است.ناپلئون بعد از انقلاب تابستان هایش را در این کاخ میگذراند.در سال هزار هشت صد و سی لوئی فیلیپ آن را تبدیل به موزه کرد.

پل هنر:

جاذبه های گردشگری در پاریس

یکی از پل های معروف در پاریس،پل هنر یا پل عشاق نام داردکسانی که  که عاشق هم میشوند و میخواهند تا آخر عمر با هم باشندبه پل قفلی  می آویزند و بنا به اعتقادی که دارند کلید را درون رود پرتاب میکنند.

 در صورتی که با تور از اهواز عازم پاریس شدید حتما از این جاذبه ی دیدنی که قسمتی از فرهنگ مردم فرانسه را به نمایش می گذارد دیدن فرمایید .