• اهواز كيانپارس بين خيابان يك و ميهن غربي . مجتمع چمران طبقه ١ واحد ١
  • 061-33378444
  • [email protected]

جاذبه های شهر سفید،بلگراد

صربستان در گذشته شاهد امپراطوری‌های بزرگی همچون رومی‌ها بوده و همین موضوع باعث  شده تا آثار تاریخی باشکوهی در آن برجای بمانند.پایتخت صربستان،بلگراد نام دارد.این شهر در حد میان رودخانه ی ساوا و دانوب قرار گرفته است. شهر بلگراد حدود ۳.۶ درصد از مساحت خاک صربستان را شامل می‌شود و ۱۵ درصد از جمعیت این کشور در بلگراد ساکن هستند.از نظر لغت بلگراد به معنای شهر سفید است.بلگراد در بهار و تابستان پذیرای گردشگرانی است که با اقامت در آنجا از آثار تاریخی،پارک ها و دریاچه ها بهرمند می شوند.جنب و جوش شبانه در بلگراد زبانزد سر تا سر اروپا می باشد.

شهر نوویساد :

بلگراد

دومین شهر بزرگ صربستان می باشد.این شهر در ساحل رود دانوب و رو  به دامنه های کوهستان فروسکاگورا واقع است.با توجه به سرشماری 2011جمعیت این شهربه 250,439میرسد.از سال 1694،نووی ساد کانون فرهنگ صربی شد و لقب صربی را به خود اختصاص داد.در حال حاضر این شهر  یک قطب اقتصادی و مالی این کشور به حساب می آید.

سرمسکی کارلو سی(sermski karlovci) :

بلگراد

شهرک سرمسکی کارلو سی واقع در حاشیه ی رودخانه ی دانوب و 8 کیلومتر تا نوی ساد فاصله دارد.این شهرک دارای  8,750جمعیت می باشد.

قلعه ی کوچک قرون وسطی از زمان قدیم در این منطقه شکل گرفته بود.اولین اسناد تاریخی راجب این شهر ک در سال 1308با نام کاروم ثبت شده است.

رودخانه ی دانوب:

بلگراد

این رودخانه از آلمان سرچشمه میگیرد و از 10 کشور عبور می کندو در نهایت به دریای سیاه میریزد.دانوب بعد از ولگا طولانی ترین رودخانه ی اروپا ست.این رودخانه خانه ی صدها نوع ماهی می باشد.این رود نقش مهمی در پیدایش ،توسعه و انتقال تمدن در اروپا و روم دارد.

کوه زلاتیبور:

بلگراد

زلاتیبور نام کوه هایی است که در حاشیه ی غربی صربستان وجود دارند.دامنه های زلاتیبور  از نظر توریستی منطقه ی بسیار مهم است.از سری خدمات و امکانات توریستی که در اختیار مسافران و گردشگران قرار میگیرد می توان به هتل های مدرن،کلبه های روستایی زیبا ،مراکز تفریحی،زمین های ورزشی و پیست اسکی اشاره داشت.در گذشته این کوه را با نام راجنو میشناختند.از قرن 18 به بعد نام زلاتیبور را به خود گرفت.

قلعه ی بلگراد:

بلگراد

در گذشته این قلعه نماد مقاومت شهر بلگراد بوده امروزه به یکی جاذبه های این شهر تبدیل شده است.در صورتی که به بلگراد از اهواز سفر کنید می توانید از گردش در این مکان تاریخی زیبا که پر از رویداد ها و خاطرات تاریخی بسیاری است لذت ببرید.دیدن قسمت های اطراف این قلعه که شامل پارک ،کلیسا و موزه می باشد خالی از لطف نیست.

کلیسای سنت ساوا:

بلگراد

این بنا با 134متر ارتفاع یکی از باشکوه ترین و بزرگترین کلیساهای ارتدوکس  در منطقه ی ارتدوکس است.صلیب قرار گرفته روی کنبد کلیسا حدود 12 طول دارد.این کلیسا علاوه بر زیبایی دارای قدمت تاریخی نیز می باشد.گردشگران علاقمند می توانند با تور بلگراد از اهواز از دیدن این کلیسای دیدنی لذت ببرند. 

موزه ی نیکلا تسلا:

بلگراد

این موزه به نام یکی از دانشندان به نام صربی است.نیکلا تسلا قبل از مرگ وصیت کرده که تمام اموالش پس از مرگش در اختیار پایتخت صربستان،بلگراد قرار بگیرد.از این روی از زمان مرگ این دانشمند تمامی  اختراعات،اسناد،کتاب ها،عکس ها،طرح ها و نقشه های مربوط به کارش در خانه ی مسکونی زیبایی که در سال 1929 بنا شده بود نگهداری می شود.

برج گاردوس:

بلگراد

این برج  یکی دیگر از نماد های صربستان و همچنین نماد zeman است.برج گاردوس توسط مجارستانی ها بنا شده.این برج نسبت به بقیه مکان های تاریخی از قدمت کمتری برخوردار است اما این به این معنی نیس که از سایر اماکن از اهمیت کمتری برخوردار باشد.شهر قدیمی زمان تنها 20 کیلومتر از بلگراد فاصله دارد.به گردشگرانی که  با تور به بلگراد سفر کرده اند  توصیه می شود دیدن شهر قدیمی زمان و برج گاردوس را از دست ندهند.

خیابان نزمیهایلووا:

بلگراد

در  هر شهری خیابان شلوغی که  پر از مرکز خرید و فروشگاه های معروف باشد،وجود دارد.خیابان نزمیهایلووا از جمله این خیابان های پر رفت و آمد و شلوغ است.اسم این خیابان جذاب برگرفته از نام یکی پرنسس صربستانی است.این خیابان یک کیلومتری قدیمی مورد توجه گردشگرانی است که با تور به بلگراد سفر کرده اند

Ada Ciganlija:

بلگراد

در مرکز بلگراد،در دل رودخانه ی ساوا،جزیره ی مصنوعی  کوچکی به نام آدا سیگنلیا وجود دارد.این جزیره ی دیدنی می تواند مکان مناسبی برای گردشگران و بازدیدکنندگانی باشد که با توراز اهواز به  بلگراد سفر کرده اند.جزیره ی آدا دارای جنگل های انبوهو سرسبزی است که  خانه ی چندی از حیواناتی چون خرگوش،روباه و گوزن و .. می باشد.این منطقه دارای امکانات تفریحی ورزشی مثل تنیس،راگبی،اسکی و قایقرانی می باشد.با عزیمت به بلگراد می توانید از تفریح در این جزیره رویایی بهرمند شوید.

بنای یادبود کالمگدان:

بلگراد

این تندیس به منظور بزرگداشت و تقدیر پیروزی صربستان بر امپراتوری عثمانی ساخته شده است.این بنا 14 متر ارتفاع دارد و یکی از شناخته شده ترین و مشهورترین نماد بلگراد است.این بنا از سری بنا هایی است که در قلعه بلگراد واقع شده است.اگر بلگراد از اهواز سفر کردید بازدید از این بنای دیدنی شلوغ را  حتما در برنامه ی سفر خود قرار دهید.