• اهواز كيانپارس بين خيابان يك و ميهن غربي . مجتمع چمران طبقه ١ واحد ١
  • 061-33378444
  • [email protected]

جاذبه های گردشگری روسیه

روسیه بزرگترین کشور دنیا می باشد.این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاورمیانه است.روسیه پهناورترین کشوری ست که در اوراسیا واقع شده است.روسیه با 14  کشور مرز زمینی دارد.پهناوری روسیه دو برابر کاناداست.پایتخت روسیه مسکو است که در باختر و بخش اروپایی کشور می باشد.این شهر از نظر مساحت بزرگترین شهر دراروپا ست.

شهر های دیدنی روسیه:

مسکو:

جاذبه های روسیه

نام این شهر را از  رود مسکوا گرفته اند.این شهر به عنوان پایتخت روسیه مهمترین شهر در روسیه می باشد.میزان اهمیت مسکو تنها به خاطر مسائل سیاسی نمی باشد.شهری که با نمادهای مخصوص به خودش مانند:کاخ کرملین،کلیسای جامع سنت باسیلی و .. شهره است و با جذب سالیانه حدود 30میلیون گردشگر در سال از 251کشور،عنوان نهمین کشور را به خود اختصاص داده است.مسکو دارای اقلیم قاره ای مرطوب با زمستان هایی طولانی و سرد و تابستان هایی کوتاه و گرم می باشد.مسکو دارای 5 فرودگاه با نام های:فرودگاه بین المللی شرمیتو،فرودگاه بین المللی اوستانیف و فرودگاه بین المللی ونکووا می باشد.

سنت پترزبورگ:

شهر تزارها یکی از زیبا ترین شهر های دنیا است که یکی از گنجینه های تمدن می باشد.در زمان قاجار به طور عامیانه این شهر را «پتل پورت» یا «فتل فرت» می نامیدند.سنت پترز بورگ به معنای شهر پتر مقدس است.پتر یکی از حواریون حضرت عیسی مسیح بود که حامی  این شهر زیبا پنداشته می شود.این شهر در کنار رود نوا،در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته است و به «ونیز شمالی» و »موزه در فضای بازم» معروف است.

سوچی:

جاذبه های روسیه

این شهر ساحلی یکی از تفرجگاه های واقع در این کشور است.این شهر واقع در مرز غربی کشور می باشد.بلافاصله بعد از اینکه برف بر روی کوه ها بنشیند.گردشگران از نقاط مختلف روسیه تبدیل شده است.از طرفی گیاهان دارویی فراوان در این منطقه به بهبودی بیماری سه میلیون نفر کمک میکند.

از نظر جاذبه های گردشگری ،می توان دیدنی های این کشور را بدین گونه طبقه بندی کرد.

کاخ کرملین:

جاذبه های روسیه

این  قطعه ی تاریخی که به شکل نمادی برای مسکو در آمده استدر قلب مسکو ساخته شده و از جنوب بر رودخانه ی مسکوا از شرق بر میدان سرخ و از غرب به باغ الکساندر مشرف است.معنای کرملین در واقع دژ است.گردشگرانی که با تور روسیه سفر می کنند دیدن این کاخ را در اول لیست خود قرار دهند.

کلیسای جامع سنت باسیل:

جاذبه های روسیه

این کلیسا در طول سال های 1554تا 1561در قلب مسکو ساخته شده است. از مهم ترین جاذبه های موجود در دل روسیه می توان به همین کلیسای جامع سنت باسیل اشاره داشت.طراحی این ساختمان شبیه به مشعل هایی است که آتش از آنها در حال زبانه کشیدن است.این بنا واقع در میدان سرخ به دستور ایوان مخوف ساخته شده است.افسانه هایی راجب به این بنا وجود دارد که میگویند پس از ساخت این کلیسا ایوان مخوف چنان از دیدن این بنا تحت تاثیر قرار گرفته که دستور داد چشمان معمار این بنا را از حدقه در بیاورند تا دیگر نتواند بنایی از این  زیبا تر طراحی کند.

کلیسای جامع سنت سوفیا:

جاذبه های روسیه

قدمت این مکان به قرن 12 باز میگردد.این کلیسا یکی از قدیمی ترین کلیساهای واقع در مسکو می باشد.این کلیسا با گنبدهای بی نظیری موزین شده است.کلیسای جامع سوفیه یکی از اصلی ترین کلیساهای مسکو به حساب می آید.فضای درونی این هتل متشکل از 5 راهرو که به محراب ختم می شوند.

دریاچه ی بایکان:

جاذبه های روسیه

قدیمی ترین و عمیق ترین دریاچه در دنیا بایکان می باشد.این دریاچه مابین استان های ایرکوتسک و بوریاتیا واقع می باشد.کوه های راکی و جنگل های زیبای طراح بایکال،چندین برابر به زیبایی این منطقه ی گردشگری_تفریحی افزوده است.این دریاچه با وجود گونه های زیاد گیاهان و جانداران بیشتر شبیه به یک موزه می باشد.

متروی مسکو:

جاذبه های روسیه

دستور ساخت مترو توسط الکساندر سوم داده شده است.و بعد با نظارت پسرش تکمیل یافت.امروزه معماری ایستگاه های مترو تلفیقی از معماری مدرن و کهن را در بر میگیرد.مکان مترو از گذشته تا به حال جای مورد علاقه ی گردشگران مبدل شده بطوری که جایگاه هایی که مناظر زیباتری دارند با نام «محل سلفی گرفتن»برای گردشگرانی که با تور به روسیه سفر کرده اند در نظر گرفته شده است.

جزیره ی کیژی :

جاذبه های روسیه

در این جزیره خبری از گنجینه های دزدان دریایی یعنی طلا و نقره نیست.این جزیره به یک موزه ی معماری بی نظیر تبدیل شده است.صدها هزار توریست سالیانه برای دیدن کردن از این موزه ی واقع در فضای باز جزیره به روسیه سفر میکنند.این مکان در کارالیا واقع در شمال شرق روسیه در مرز فنلاند و دریای سفید قرار دارد.در این جزیره 12 خانه ی چوبی و یک آسیاب و عبادتگاه و اسطبل و صنایع چوبی ساکنین آن است.اگر با تور به روسیه سفر کردید دیدن این مکان را از دست ندهید.

سوزدال:

جاذبه های گردشگری

یکی از شهر های بسیار قدیمی است.این شهر به گوهر روسیه معروف می باشد.می توانید در آن به شکل یک موزه در ان به گردش بپردازید و از 5 صومعه ی قرون وسطی و 30 کلیسا دیدن کنید.هر ساله بیش از یک میلیون از سوزدال دیدن می کنند.در این شهر هتل های زیادی هست ولی می توان در خانه های شخصی نیز جای خوابی پیدا کرد .این شهر اکثرا ،نقاشان،شاعرانو نویسندگان را به خود جذب میکند. این شهر تا کنون به دلیل وصل نشدن به خط راه اهن شهری هنوز حالت باستانی خود را حفظ کرده است.

موزه ی هرمیتاژ:

                       

    جاذبه های روسیه

                                  

این موزه به دستور کاترین کبیر در شهر سنت پترزبورگ ساخته شده است.این موزه شامل مجموعه ای 6 بنای تاریخی از جمله کاخ زمستانی،اقامتگاه قدیمی تزار ها می باشد.این موزه شامل 3میلیون اثر هنری می باشد که همگی به یک بار نمایش داده نمی شوند.