• اهواز كيانپارس بين خيابان يك و ميهن غربي . مجتمع چمران طبقه ١ واحد ١
  • 061-33378444
  • [email protected]

اهواز گردی

خوزستان استانی در جنوب غربی ایران است واز لحاظ تاریخی یکی قدیمی‌ترین منطقه فلات ایران محسوب می‌شود که پیشینه سکونت انسان در آن به ۲۷۰۰ سال پیش از میلاد و شکل‌گیری تمدن عیلام در هزاره‌ی‌ سوم قبل از میلاد، بازمی‌گردد. خوزستان از شمال و شرق توسط کوه‌های زاگرس احاطه شده‌است، با حرکت به سمت داخل استان از ارتفاع این کوه‌ها کاسته شده و جای خود را به تپه ماهورها می‌دهد.

خانه‌ی مستوفی از جمله بناهای تاریخی واقع در شهرستان شوشتر، یکی از آثار ارزشمند ایران کهن به شمار می‌آید که کارشناسان بناهای تاریخی، قدمت آن‌ را به دوران حکومت پادشاهان قاجار نسبت داده‌اند. این خانه با شماره‌ی ۲۳۱۵ در ۱۴ اردیبهشت سال ۱۳۷۸ به عنوان اثر ملی کشور به ثبت رسیده است.شوشتر یکی از شهرستان‌های واقع در جنوب غربی استان خوزستان است که به اعتقاد برخی از باستان‌شناسان غربی، عنوان اولین محل سکونت بشر در ایران را به خود اختصاص داده است.

خوزستان

عمر خانه ماپار به دوره پهلوی اول می‌رسد خانهای قدیمی با معماری خاص همان دوره، که دیدن ستون‌ها، پنجره‌ها، پلکان، ورودی‌ها، قوس‌های برهه‌ای از تاریخ را برای آدم زنده می‌کند وارد این خانه که می‌شوید هنوز حوض آبی قدیمی و درختان بلندش خودنمایی می‌کنند و تک تک آجرهایش خاطراتی از ساکنان قدیمی این خانه را برای ما بازگو می‌کنند.

خوزستان

شهر شوش مملو از آثار تاریخی و فرهنگی است، از تپه‌ی آکروپل که ۲ قلعه‌ی آپادانا و دمورگان و موزه‌ی شوش را روی خود جا داده است تا کاخ اردشیر و رودخانه‌ی شاوور و مقبره‌ی دانیال نبی (ع). محوطه‌ی تاریخی شوش چند سالی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفته اما به غیر از آن در همین شهرستان کوچک شما اولین اثر ثبت جهانی یونسکوی ایران را می‌توانید ببینید، زیگورات چغازنبیل! زیگوراتی بازمانده از 1250 قبل از میلاد. در نزدیکی‌های چغازنبیل می‌توانید از سایت تاریخی و موزه‌ی «هفت تپه» نیز دیدن کنید. گذر رودخانه‌ی کرخه از غرب و رود دز در شرق این شهرستان مسبب ایجاد مناطق محافظت شده‌ی دز و کرخه شده است.

خوزستان

سازه‌های آب شوشتر را باید نماد قدرت مهندسی ایرانیان در تاریخ دانست که هنرنمایی بی‌نظیری در طراحی و ساخت این سازه‌های آبی از خود نشان داده‌اند. شوشتر از شهرهای استان خوزستان در جنوب غربی ایران است. این شهر در دامنه های رشته کوه زاگرس واقع شده و بر اساس سرشماری منطقه ای در سال ۱۳۹۰ جمعیتی معادل ۲۰۱ هزار نفر دارد. فاصله مسیر زمینی این شهر از اهواز، مرکز استان ۸۵ کیلومتر و از تهران ۸۳۱ کیلومتر است. سازه های آبی شوشتر مجموعه ای به هم پیوسته از پل ها، بندها، آسیاب ها، آبشارها، کانال ها و تونل های عظیم هدایت هستند که در ارتباط با یکدیگر کار می کنند بنای اولیه این سازه ها در دوران هخامنشیان تا ساسانیان برای بهره گیری بیشتر از آب ساخته شده است در سفرنامه مادام ژان دیولافوا باستان شناس نامدار فرانسوی از این مجموعه به عنوان بزرگ ترین مجموعه صنعتی پیش از انقلاب صنعتی یاد شده است.

خوزستان